fbpx

6 tipů na efektivní úklid

19.11.2021 | 5 minuty čtení

Ach ten věčný úklid. Vždy se do toho pustíme a za týden to vypadá, jako kdybychom nic neudělali. Zajímavé je, že společnost má rozdílný přístup k úklidu. Někdo ho má rád a uklízí pravidelně, někdo zase začne uklízet až ve chvíli, kdy má přijet návštěva. 

Určitě ale musí existovat způsob, jak si to ulehčit. Dneska pro Vás máme x tipů na to, jak si dát hnízdečko do pořádku bez většího trápení!

1.Myslete na úklid už ve chvíli, kdy se stěhujete

Je to vlastně jednoduché. Jaký si to uděláš, takový to máš. Pokud při vybavení domácnosti uděláte mnoho překážek a vystavíte se problému, že při každém uklízení musíte přestěhovat půlku domácnosti, pak to bude vše mnohem těžší. Jednoduše vybírejte nábytek, okolo kterého se bude snadno uklízet.

2. Minimalismus je ta odpověď

Zbavte se věci, které nepotřebujete. Ať už se jedná o přebytečné věci, které se všude válí nebo plné skříně. Zbavte se nepotřebných věcí. Uleví se vám na duši i při uklízení.

3. Pozitivní přístup dělá vše příjemnější

Stejně víme, že nás to nebude bavit. Tak proč být u toho ještě naštvaný? Naplánujte si za úklid odměnu nebo příjemné posezení a myslete na to. S úsměvem jde všechno líp.4. Plánujte úklid dopředu

Hurá akce nebude moc efektivní. Naplánujte si den a čas, kdy se budete úklidu věnovat a zahoďte veškeré rozrušení. Čím víc se budete soustředit, tím rychlejší to bude.

5. Zaplaťte za kvalitu

Ať už se jedná o čistící prostředky nebo nástroje, nešetřete. Kvalitnější čistící prostředky umožní to, že čisté plochy vydrží déle čistěji. To za to stojí. 

6. Pro milovníky technologie

V dnešní době se dá pořídit hned několik robotů a automatických přístrojů, které vám úklid udělají jednodušší. Nezapomínejte ale na to, že toto vybavení není perfektní. Robotický vysavač podlahu spíše setře, než vytře, proto je důležité jednou za čas udělat práci za něj.

No a už to půjde lépe! Soustřeďte se na cíl a ono to zvládneme s elegancí. 

Populární

Nejzajímavější články a inspirace

Plný dům nábytku nebo čistý prázdnější prostor? Minimalismus vede.
Ach ten věčný úklid. Vždy se do toho pustíme a za týden to vypadá, jako kdybychom nic neudělali. Zajímavé je, že společnost má rozdílný přístup k úklidu.
kontakt

Kontakt

Máte zájem o bližší informace ke službám či s něčím potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.