fbpx

ArboGard - Architektura zahrady

TVORBA ZAHRAD A ZAHRADNÍ ARCHITEKTURA
Tvorbou zahrad, zahradní architekturou, různorodými dřevostavbami a objekty ze dřeva se zabýváme mnoho let. Ve své tvorbě respektujeme zákonitosti krajiny a přírody tak, aby výsledek byl krásný, přirozený, promyšlený, udržitelný a optimální pro život.

Máte o službu zájem?
Zeptejte se...

zahrady

Služby

Tvorbou zahrad, zahradní architektury, různorodých dřevostaveb a objektů ze dřeva se zabýváme mnoho let. Ve své tvorbě respektujeme zákonitosti krajiny a přírody tak, aby výsledek byl krásný, přirozený, promyšlený, udržitelný a optimální pro život. Navrhovali jsme a společně se spolupracovníky realizovali zahrady rozlehlé i malé, komorní. Kromě výsadby a kultivace zeleně jsme zrealizovali mnoho kamenných a dřevěných objektů. Jsou to cesty, zdi, pergoly, altány, přístřešky, mosty či lávky, ale také originální zahradní nábytek. Propojujeme životy se dřevem i kamenem a tím se zemí, odkud tyto materiály pochází a s vesmírem kam vzhlíží.

Projektování zahrad

Projektování parků

Architektura zahrad a parků

Realizace a údržba

3D Vizualizace

Zavlažování

návrhy

Návrhy a projekty zahrad

Navrhujeme, vysazujeme, kontrolujeme a udržujeme zeleň v soukromých zahradách, areálech firem, škol, nemocnic, rekreačních zařízení i veřejných prostorech. Zhodnotíme stav stávajících dřevin, navrhneme a provedeme vhodná pěstební opatření. Podle aktuálních potřeb a nároků navrhneme a realizujeme nové výsadbové plochy, výsadbu stromů, úpravu trávníků nebo prvky a stavby zahradní architektury tak, aby vzniklo moderní a estetické prostředí s maximálním využitím současného potenciálu a přihlédnutím k celkovému pojetí a funkci. Milujeme tradiční materiály.

realizace

Realizace zahrad, parků, péče

Návrh

Podle aktuálních potřeb a nároků navrhneme a realizujeme nové výsadbové plochy, výsadbu stromů, úpravu trávníků nebo prvky a stavby zahradní architektury tak, aby vzniklo moderní a estetické prostředí s maximálním využitím současného potenciálu a přihlédnutím k celkovému pojetí a funkci. V rámci přípravné fáze zpravidla vznikne na základě spolupráce se zákazníkem studie s 3D vizualizací a následně projekt zahrnující prvky zahradní architektury a osazovací plán.

Vysazování stromů, komplexní péče o dřeviny

Zajištujeme výsadbu listnatých i jehličnatých stromů a ostatních dřevin včetně výsadby velkých vzrostlých stromů pomocí jeřábové techniky.  Zajišťujeme komplexní péči pro dlouhodobé zachování zdraví, krásy a bezpečnosti stromů a dalších dřevin. Provádíme prořezávání a kácení rizikových stromů.

Zakládání trávníků, květinových záhonů

Zakládáme travníky výsevem do výživného substrátu případně položením travních koberců. Plochy zatěžované pojížděním zrealizujeme pomocí zátěžového štěrkového trávníku. Vyséváme květnaté louky a zakládáme květinové záhony nebo okrasné skalky.

Péče o zahrady a parky

Provádíme celoroční komplexní péči o zahrady či parky, pečujeme o zdravotní stav, prosperitu a skvělý vzhled vegetace. Osázené plochy můžeme průběžně kontrolovat, dosazovat, zavlažovat, přihnojovat, odplevelovat, prořezávat, sekat, provzdušňovat apod.

 

Zavlažování, stavby a doplňky zahrady

Trvalé prosperitě vegetace pomůže průběžné zavlažování a dodávání živin. Součástí realizací zahrad jsou automatické zavlažovací systémy Rain-bird nebo Hunter s možností kapkové závlahy a plošných postřikovačů vody.

Jako doplňky zahrady a prvky zahradní architektury vyrábíme a dodáváme zahradní prvky z masivního dřeva, kamene, zámečnické či kovářské výrobky. Navrhneme a zrealizujeme kamenné schody a opěrné zídky, mlatové cesty, dlážděné povrchy a oplocení. S využitím kamenů a štěrků z místních zdrojů vybudujeme okrasnou zídku nebo malebnou skalku, kterou obsadí skalničky a různé specifické druhy. Postavíme terasu, pergolu, zahradní altán, domek či skleník.

Zemní práce, terénní úpravy, modelace terénu

V případě požadavku na zemní práce nebo úpravy morfologie terénu zajistíme vhodnou mechanizaci pro hloubení, přemisťování zeminy či rovnání terénu. Přebytečnou zeminu odvezeme na skládku. Dodáme nový výživný zahradnický substrát.

Populární

Reference

Komorní zahrada v Praze

Zahrada u Zvíkova s vestavbou altánu a bazénu

Zahrada v Davli

Dřevěná terasa pro firmu v Praze

máte otázky?

Kontakt

Populární

Podobné služby

Sanace a hydroizolace
Couple vacation to Disney land of New York
Zahradník
Couple vacation to Disney land of New York
Uklid
Couple vacation to Disney land of New York